Náš příběh

Restaurace Radniční sklípek byla otevřena na jaře roku 1993 v historickém sklepení domu č.p.21 na Mírovém náměstí v Litoměřicích.

Jedná se v jádru o renesanční dům s barokním vrstveným volutovým štítem., který byl barokně přebudován na přelomu 17. a 18. století.

Roku 1975 byla odtud zpřístupněna prohlídková trasa části historických sklepů pod tímto a okolními domy směrem k Michalské ulici.

Sklepy budované z hospodářských důvodů již od středověku mají až tři podlaží a jsou propojeny chodbami. Celková délka trasy, kde je instalováno lapidárium muzea, měří 366 metrů. Původně propojené sklepy pod domy měly délku až 27 kilometrů, spojovaly kostely a kláštery v Litoměřicích a vedly i do okolí.

Za šťastného může býti pokládán ten, komu se v Žatci nevysmáli, v Lounech nenatloukli a koho v Litoměřicích neopili.„- Kronika města Litoměřic

Venkovní posezení s výhledem na Litoměřické náměstí

V letních měsících se můžete kochat z našeho venkovního posezení krásou historického náměstí. Naše zahrádka je totiž umístěna jen pár domů od historické budovy radnice královského města Litoměřice.

Zde se můžete podívat na naši aktuální nabídku: Denní menu / À la carte / Vinný lístek

Litoměřické náměstí

Naše kuchyně

U nás si přijdou na své milovníci klasické české kuchyně v moderním pojetí, i vyznavači trendů světové gastronomie.

Dokonalá souhra chutí, neotřelé nápady, fine plating, gastronomický zážitek od prvního pohledu až do posledního sousta – taková je práce našich kuchařů, kteří své řemeslo dělají s láskou a péčí. Čerstvost a kvalita je u nás samozřejmostí. Menu přizpůsobujeme lokálním a sezónním surovinám.

široká nabídka vín nejen z Litoměřické oblasti

ŠIROKÁ NABÍDKA VÍN

Restaurace Radniční sklípek vám nabízí přes dvacet druhů vín. Máte možnost ochutnat vína z Moravy i ze světa, ale také z vyhlášených vinic z okolí Litoměřic. Doporučíme vám také k jídlu to nejvhodnější víno tak, aby se dokonale snoubilo s pokrmem, které si právě objednáte.

Na vaše přání přichystáme řízenou degustaci vín s jedinečnou atmosférou gotického sklepení.

OSLAVY A RAUTY

Naše restaurace je díky své nezaměnitelné atmosféře a gotickému sálu také velmi oblíbeným prostorem pro pořádání firemních večírků, rautů, nejrůznějších oslav, svatebních hostin – včetně obřadů.

Náš profesionální tým se postará o vaše pohodlí i maximální spokojenost.

rauty a oslavy

Historické podzemí

Zveme vás k prohlídce podzemního sklepení, které patří k nejrozsáhlejším v Čechách.

Zpřístupněna je 366 metrů dlouhá část sklepů a je zároveň lapidáriem Oblastního vlastivědného muzea v Litoměřicích.

Od konce června do začátku září je zajištěna denně průvodkyně od 11:00 do 15:00 hodin. Odchod do podzemí je u vchodu do vinárny Radniční sklípek a prohlídky se konají po předchozí domluvě.

Od 1.6. je otevřeno každý víkend od 11:00 do 15:00 hodin.